Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


wieslaw_wisniewski

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

wieslaw_wisniewski [2014/03/07 16:03] (aktualna)
Administrator utworzono
Linia 1: Linia 1:
 +====== Wiesław Wiśniewski ======
 +
 +
 +{{ :​osoby:​wisniewski-wieslaw.jpg?​200|}}
 +
 +
 +Wiesław Wiśniewski urodził się w 1956 r. w Bytomiu.
 +Będą uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 zapisał się w r. 1967 . jako jeden z pierwszych do sekcji judo w Klubie Sportowym Czarni. Ukończył Technikum Elektroniczne w Bytomiu, a następnie studia w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
 +Od 1981 r. przebywał za granica, gdzie pracował i prowadził prywatne firmy. M.in. w 1985 założył w Austrii swoją firmę „TELEFREUND”. W ciągu trzech lat został największym dystrybutorem sprzętu firmy Grundig na terenie Austrii.
 +
 +W 1990 powrócił do Polski i założył w Bytomiu firmę „Liberty”,​ zajmującą się sprzedażą i serwisem sprzętu elektronicznego powszechnego użytku. Dwa lata później skoncentrował swoją działalność na sprzęcie wyższej klasy uzyskując status generalnego przedstawiciela firmy FINLUX. W 1993 Liberty otrzymało tytuł generalnego przedstawiciela koncernu Nokia Consumer Electronic, a rok później firma otrzymała nagrodę za najlepszy telewizor na rynku polskim. W 1994 prezes Wiśniewski uruchomił produkcję telewizorów na licencji koncernu NOKIA. Firma Liberty była wówczas jedynym na świecie producentem telewizorów Nokia, nie będącym własnością koncernu.
 +
 +Przewidując burzliwy rozwój technologii oraz usług telekomunikacyjnych,​ postanowił odejść od elektroniki użytkowej i ukierunkować działalność Liberty na telefonię komórkową.
 +
 +W 1996 spółka Liberty Poland S.A. stała się autoryzowanym przedstawicielem spółki Polkomtel – operatora sieci Plus GSM.
 +W roku 2000 Wiesław Wiśniewski otrzymał nominacje do nagród: „Menedżer roku” i „As Przedsiębiorczości” oraz został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.
 +
 +Dnia 9 lutego 2002, podczas Wielkiej Gali w Teatrze Wielkim w Warszawie prezes Wiesław Wiśniewski otrzymał prestiżowy tytuł oraz statuetkę Lidera Polskiego Biznesu 2001 W lutym 2002, renomowany tygodnik BusinessWeek/​Polska zaliczył prezesa Wiśniewskiego do elitarnego grona pięciu wyróżniających się polskich menedżerów 2001 roku.
 +
 +W 2006 r. otrzymał Bytomską Nagrodę Europejską.
 +
 +Od kwietnia 2011 r. Wieslaw Wisniewski prowadzi działalność w sektorze lotniczym oraz nieruchomości. W 2003 r. uzyskał licencję pilota śmigłowcowego.
 +
 +Od 2000 roku jest Wiceprezesem Klubu Sportowego CZARNI w Bytomiu. Interesuje się sportem, lotnictwem oraz motoryzacją.
  
wieslaw_wisniewski.txt · ostatnio zmienione: 2014/03/07 16:03 przez Administrator